Archiwum On-Line dla AQQ

13 sie

Nowa wtyczka dla AQQ: Archiwum On-Line pozwala na tworzenie kopii naszego lokalnego archiwum w wersji webowej dostępnej z poziomu strony www. Do wtyczki zainspirowały mnie rozmowy dotyczące archiwum on-line dla Gadu-Gadu – te jest zapowiadane już od ponad roku (i póki co nie widać, aby się pojawiło). Niestety – owe archiwum nie obsłuży wiadomości z sieci Jabber. Niektóre serwery co prawda posiadają taką usługę, w przypadku AQQ jednak, 90% użytkowników korzysta z domyślnego serwera xmpp:AQQ.eu, który owej usługi nie oferuje. Nawet jeśli by oferował, to gromadziłby tylko wiadomości z sieci XMPP. Dzięki wtyczce, wszystkie wiadomości ze wszystkich obsługiwanych przez AQQ sieci znajdą się w jednym miejscu – na Twojej stronie www (oczywiście po uprzednim zalogowaniu 😉 ).

Aby skorzystać z wtyczki wystarczy posiadać dowolne konto hostingowe z obsługą PHP5 i bazą MySQL (może to być darmowe YoYo.pl). Wtyczka raczej nie jest przeznaczona dla osób, które o MySQL i FTP słyszą pierwszy raz… Wtyka ma wiele braków, a moja znajomość PHP i baz każe mi mieć wątpliwości czy ten kod jest optymalny… ale działa 😉

Zapraszam do pobierania wersji beta Archiwum On-Line, sugestie można zgłaszać tradycyjnie w komentarzach lub w temacie wtyczki na forum AQQ.

Tags: , ,


Odpowiedz

 

QrixLog

Nie musisz o mnie nic wiedzieć