Dodatkowe serwisy

17 wrz

Determinatory umożliwiają dodanie dodatkowych serwisów do aplikacji, które działają jak wbudowane serwisy. Aplikacja będzie sprawdzała w nich aktualizację co określony czas, a także będzie umożliwiała przegląd materiałów we wbudowanej przeglądarce. Aby dodać serwis, należy znać adres pośrednika, który zwróci aplikacji odpowiednio przetworzone dane na temat serwisu. Jako autor aplikacji udostępniam dwa dodatkowe serwisy. Ich adresy należy skopiować, następnie podać w odpowiednim polu (patrz obraz):

W poniższym miejscu znajdują się serwisy, które są używane przez użytkowników Determinatorów w kolejności według popularności (przynajmniej później tak będzie 😉 ):

  1. Chamsko.pl:
  2. Durne Sprawy: 

Jak stworzyć serwis?

Serwis, aby go dodać do Determinatorów, musi udostępniać plik XML z informacjami o serwisie oraz informację o materiałach ze wskazanej strony serwisu. Plik demo.xml wraz z kodem źródłowym serwisy Chamsko.pl można pobrać stąd. Aplikacja podczas pobierania materiałów do przeglądarki wysyła dodatkowe zapytania do skryptu:

  • page – numer strony, jeśli nie jest ustawiony, zwracanie materiałów nie jest konieczne
  • detversion – wersja aplikacji: trzy liczby rozdzielone kropką, opcjonalnie na czwartej pozycji znajduje się tekst „AQQ” – wystąpienie oznacza, że użyto wtyczki do AQQ, brak oznacza samodzielną aplikację
  • detbuild – numer buildu.

Odpowiedz

 

QrixLog

Nie musisz o mnie nic wiedzieć