GGMod+ B.K.P.R.

18 cze

Program wykonuje kopię zapasową wybranych plików z jednego z profili Nowego GG. Jedyny program jaki nadawał się do publikacji na GaduDodatki.pl stając się tym samym oficjalnym dodatkiem do komunikatora. Program nierozwijany i w ogóle nie warty uwagi 😉 Wydałem jedną wersję, kolejna została zawarta jako nieodłączna część paczki GGMod+ (i tam jej działanie też nie wiele się poprawiło)

Uwaga! Proszę o wykonanie ręcznej kopii bezpieczeństwa plików NGG, tak na wszelki wypadek

Zasada działania:
Uruchamiasz program, on tworzy kopię zapasową wybranych plików, następnie uruchamia GG.
Kopie plików są tworzone dla konkretnego dnia, tzn. że jednego dnia program nie zapisze dwóch kopii. Backupowane są takie pliki jak archive.db, profile.xml, profilebasic.xml oraz contactlist.xml. Ponadto istnieje jedna kopia obrazów z archiwum, tj. obrazy które się powtarzają występują tylko raz.

Ponieważ codzienne tworzenie kopii może wykończyć nasze miejsce na dysku, folder w którym przechowywane są pliki jest skompresowany przez system.

Okno programu nie wygląda rewelacyjnie, za chmurami widać to co jest w tle, ale program ma przede wszystkim działać, tym bardziej, że jego okna nie zobaczycie zbyt często – po skonfigurowaniu programu, uruchamia się on w tle – zostaje tylko ikonka w trayu. Po wykonaniu swoich zadań działa jeszcze 10 sekund. W tym czasie możesz za pomocą ikonki w trayu przywrócić okno konfiguracji i zmienić ustawienia.

Mała sztuczka: osoby, którym zależy na uruchamianiu automatycznym GG ze startem systemu, niech wyłączą tę opcję w kliencie Gadu-Gadu, a skrót do BKPRa niech wrzuci do autostartu

Testowane na Windows Vista Ultimate SP1 (bez UAC). Dedykowane klientowi Nowe Gadu-Gadu 8 (analogiczna wersja dla GG10 znajduje się w głównej paczce GGMod+)

Pobierz 0.1

Odpowiedz

 

QrixLog

Nie musisz o mnie nic wiedzieć