Instalacja aplikacji webowej

08 sie

Archiwum On-Line wykorzystuje serwery HTTP do przechowywania danych. Taki serwer powinien posiadać dostęp do bazy MySQL oraz obsługiwać PHP5. Można przy tym skorzystać z zarówno płatnych hostingów jak i z darmowych (np. ugu.pl)

Wymagane pliki zawsze są dystrybuowane z wtyczką Archiwum On-Line. Z poziomu ustawień wtyczki można uzyskać dostęp do owych plików.

Pamiętaj, że często samo założenie konta hostingowego nie wystarcza. Często musisz samodzielnie utworzyć stronę www i bazę danych przez odpowiedni kreator.

Jeśli posiadasz już konto w dowolnym serwisie hostingowym spełniającym warunki, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Z poziomu wtyczki możesz uzyskać dostęp do plików jakie musisz wrzucić na sewer www (najczęściej za pomocą klienta FTP) zachowując ich oryginalną hierarchię. Nie jest konieczne trzymanie plików w głównym katalogu. Pliki można wgrać do dowolnego podkatalogu (np. „archiwum”). Oczywiście wtedy również zmieni się adres aplikacji webowej 😉 UWAGA! Folder, w którym znajduje się archiwum, musi udostępniać prawa do zapisu plików! Z poziomu programu FTP FileZilla możemy to uzyskać klikając prawym przyciskiem myszy na folder, a następnie pod opcją „Prawa pliku” uzupełnić wartość numeryczną na 777. Po instalacji zalecane jest przywrócenie poprzedniej wartości.

Po wgraniu wymaganych plików, wchodzimy na stronę internetową jaką właśnie utworzyliśmy. Jeśli pliki wgraliśmy do katalogu „archiwum”, wchodzimy na stronę http://mojastrona.ugu.pl/archiwum/
. Na początku będziemy musieli podać dane dotyczące połączenia z bazą danych. Po wypełnieniu tych danych, strona zacznie działać 😉 Aplikacja oczywiście wymaga logowania. Domyślne dane to:

  • login: login
  • hasło: haslo

Pierwsze co powinniśmy zrobić po zalogowaniu to zmienić domyślne dane. W tym celu wybieramy z menu pozycję Ustawienia. Należy zmienić login i hasło na inne niż domyślne (inaczej narażamy się na możliwość odczytania naszej korespondencji przez osoby trzecie). Wśród ustawień aplikacji webowej, możemy również podać nasz NickName, czyli to jak będziemy wyświetlani w archiwum.

Na stronie Ustawienia znajduje się również opcja generowania kluczy szyfrujących. Podanie tych kluczy wymagane jest po stronie wtyczki w Twoim komunikatorze. Aktualnych kluczy nie można odczytać z poziomu strony. Jeśli utraciłeś klucze, należy wygenerować nowe i niezwłocznie podać je w ustawieniach wtyczki. Podanie błędnych kluczy spowoduje błędne odszyfrowanie danych przesyłanych z Twojego komunikatora do archiwum.

Jeśli instrukcja Cię przerosła, możesz obejrzeć jak krok po kroku uruchomić Archiwum z wykorzystaniem darmowego hostingu ugu.pl:


Odpowiedz

 

QrixLog

Nie musisz o mnie nic wiedzieć